Hoe versterk je als NDE-organisatie je positie richting scholen, gemeenten en lokale partners? En hoe zorg je dat jouw kennis en aanbod beter aansluiten bij onderwijs en gemeentelijk beleid? In september 2026 start een nieuwe ronde van het leertraject Rolontwikkeling NDE-organisaties. Leden van ons netwerk kunnen zich hiervoor nog tot 6 juli aanmelden. Meld je hier aan
De eerste groep van vijftien deelnemers rondde het traject in mei met veel enthousiasme af. Zij waardeerden vooral de combinatie van inhoudelijke verdieping, praktijkgerichte werkvormen, reflectie en uitwisseling met andere NDE-organisaties. Het traject hielp hen om nieuwe kansen te zien, gesprekken binnen de eigen organisatie en gemeente op gang te brengen en concrete vervolgstappen te bepalen.
Ben je benieuwd welke kansen er voor jouw organisatie liggen en wil je samen met andere GDO-leden werken aan een sterkere rol voor NDE? Meld je dan aan voor de nieuwe ronde die in september van start gaat.
Hoe kijken de deelnemers terug op wat het leertraject heeft gebracht?
Gemene deler in de terugblik van de deelnemers is dat het leertraject nieuwe kennis, inspiratie en inzichten heeft geboden voor de eigen situatie en de kansen voor rolontwikkeling. Zoals deelnemers schetsen, is hun ‘rugzak gevuld’ om naar de eigen situatie te kijken, hiermee verder te gaan en anders in gesprek te komen met scholen, partners en verschillende gemeentelijke beleidsafdelingen.
Het leertraject heeft ervoor gezorgd dat er een duidelijkere richting is voor de rolontwikkeling en dat de eerste vervolgstappen helder zijn. Daarnaast werd duidelijk dat het leertraject, met terugkerende bijeenkomsten over een periode van een aantal maanden en aandacht voor inspiratie en reflectie, de ruimte biedt die nodig is om een dergelijke ontwikkeling te voeden en te begeleiden. Ook heeft het de onderlinge banden binnen het GDO-netwerk versterkt, waardoor deelnemers elkaar beter weten te vinden.
Diversiteit aan deelnemers, diversiteit aan ontwikkelingen
Wat opvalt, is dat de diversiteit van deelnemers verbindend werkt. Ook al werk je vanuit een heel andere organisatie, als stichting of als onderdeel van de gemeente, er is herkenning in de vraagstukken die je tegenkomt als je in ontwikkeling bent en op zoek bent naar nieuwe rollen. Daarmee zorgt het leertraject ook voor een versteviging van het netwerk en de kennisdeling binnen ons netwerk.
Want hoe divers we ook zijn, veel processtappen en vraagstukken rond rolontwikkeling zijn erg vergelijkbaar. De een kan leren van de formele of strategische stappen van de ander, terwijl de ander weer geïnspireerd kan raken door de flexibiliteit en creativiteit van een ander.
Vragen die in het traject aan de orde komen, zijn bijvoorbeeld: hoe kun je je rol verstevigen in relatie tot scholen? Hoe kun je die rol ontwikkelen in het samenspel met het onderwijs en aansluiten bij gemeentelijk beleid op verschillende vlakken? En wat is ervoor nodig om ruimte te maken voor deze ontwikkeling? Hoe kun je met wat je doet het beste aansluiten bij wat een school nodig heeft? Hoe ga je dat gesprek aan?
Allerlei vragen die in het leertraject aan de orde zijn gekomen en waarop deelnemers, met de aangereikte kennis en ervaringen, gaandeweg antwoorden zijn gaan formuleren voor hun eigen organisatie.
Het leertraject is een begin
Deze rolverkenning en -ontwikkeling binnen het leertraject is het begin van een grotere ontwikkeling waarin NDE-organisaties een nieuwe positie innemen ten opzichte van het onderwijs, gemeentelijke vraagstukken en beleid en lokale partners.
Meer informatie over het leertraject is hier de vinden
Voor vragen over het nieuwe leertraject of de leerkring kun je terecht bij Simone of Nienke