Expertmeeting: samenwerking Heijmans en De Groene Belevenis voor een groene nieuwbouwwijk

Expertmeeting: samenwerking Heijmans en De Groene Belevenis voor een groene nieuwbouwwijk

In de nieuwe Maanwijk in Leusden hebben de bouwer en het lokale NDE-centrum nauw samengewerkt aan een groene wijk. Stijn Tolhuijsen van Gebiedsontwikkelaar Heijmans en Henriette Former van De Groene Belevenis vertellen tijdens een online expertmeeting op 12 september hoe zij elkaar hebben gevonden in het verbeteren van de leefomgeving door natuur als vertrekpunt te nemen en de resultaten van deze samenwerking. Het gaat dan om resultaten op het gebied van de natuurwaarde, maar zeker ook de sociale waarde als het gaat om de verbinding van de bewoners. GDO organiseert deze sessie samen met Steenbreek. Kijk hieronder de expertmeeting terug.

De aanpak en onderzoek

Bekijk hieronder de aanpak en lees meer. Op de foto zie je de inspiratiesessie voor tuinen van bewoners. En lees meer over het onderzoek naar het effect van groen in deze wijk: Naturehood. De Maanwijk voldoet aan de actuele woonwensen en maatschappelijke uitdagingen als het gaat om: een plek om te ontmoeten, natuur verbindt, technologie, verbinding met de omgeving, bewonersmix. Tijdens de meeting hoor je hoe deze aanpak is uitgevoerd en wat de reacties van de bewoners zijn.