'NDE-centra helpen gemeenten klimaatdoelen te realiseren'

‘NDE-centra helpen gemeenten klimaatdoelen te realiseren’

Onze voorzitter Jacqueline van Dongen zet in een DuurzaamDoor-special van Publiek Denken (een netwerkplatform voor professionals in de publieke sector) de schijnwerpers op ons werk: ‘Als wethouder met onder andere de energietransitie, klimaatopgave en de vergroening van de gemeente in mijn portefeuille en als voorzitter van Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling (GDO) zie ik de beweging van verduurzaming van dichtbij. Zo hebben de gemeenten die lid zijn van GDO vaak natuur- en duurzaamheidscentra die in de haarvaten van de lokale samenleving zitten. Het zijn die centra die de transitiebeweging op gang brengen en helpen om de klimaatdoelen van gemeenten te realiseren. Ook in mijn eigen gemeente Zwijndrecht stellen we ons de vraag: hoe worden we een klimaatrobuuste gemeente?’